Starcie dwóch Krzysztofów – Ziemiec vs Bosak: Trzaskowski czy Lotos?

Krzysztof Bosak nie zgodził się w TVP Info na odpowiadanie na pytanie dotyczące Rafała Trzaskowskiego, gdyż uznał to za temat zastępczy. Równocześnie zaapelował w sprawie pozbywania się przez polskie państwo aż połowy udziałów polskiej firmy paliwowej.

Krzysztof Ziemiec: Do Pana mam pytanie, bo Pana wyborcy w dużej części poparli właśnie Rafała Trzaskowskiego. Czy Rafał Trzaskowski w takim razie może mówić o tym, że on jest liderem opozycji i tworzyć ruch na tych wszystkich 10 milionach osób, Polaków, którzy go poparli w drugiej turze. Jak Pan na to patrzy?

Krzysztof Bosak: Panie Redaktorze, ja wiem, że prowadzimy dyskusję według zadanego scenariusza, natomiast ja nie dam się w ten scenariusz wpisać, nie będę rozmawiał o Rafale Trzaskowskim, o tym, co internauci napisali w komentarzach, bo trwa szczyt unijny, na którym negocjowany jest budżet…

KZ: To w drugiej części, Panie Pośle, obiecuję, że do tego wrócimy, w drugiej części programu.

KB: Nie, Panie Redaktorze, odmawiam rozmawiania o Rafale Trzaskowskim, o jego zapowiedziach, o tym, co kto na kogo napluł, bo to jest nieistotne dla Polaków. Jeżeli nie chce Pan o szczycie unijnym, to porozmawiajmy o fuzji Orlenu i Lotosu. Lotos ma być w połowie sprywatyzowany. Unia europejska narzuca nam skrajnie niekorzystne warunki, rząd chce je zrealizować. Ratujmy Lotos przed rozbiorem, przed prywatyzacją, przed wpuszczeniem lisa do kurnika, zagranicznych koncernów paliwowych, który w tej chwili jest kontrolowany…

KZ: Trudno mówić o prywatyzacji koncernu przez koncern, który należy też do spółki skarbu państwa.

KB: Ja nie mówię o tym, co przejmie Orlen, Orlen przejmie tylko połowę koncernu Lotos, druga połowa ma być udostępniona niewiadomemu na razie graczowi z zagranicy. Ponad połowa mocy przetwórczych Lotosu ma być udostępniona zagranicznym koncernom, wejście do naftoportu. Orlen ma za nasze pieniądze zbudować nowy terminal przeładunkowy dla paliwa lotniczego w Szczecinie, który ma być udostępniony kapitałowi zagranicznemu. PiS w tej chwili wpuszcza do strategicznych branż kapitał zagraniczny i robi to pod hasłem wzmacniania polskich strategicznych koncernów.

KZ: Ok, ja rozumiem Pana obawy, ale [niedosłyszane]…

KB: To jest sprawa, [niedosłyszane] o której rzeczywiście trzeba alarmować. To jest sprawa, o której dzisiaj powinniśmy rozmawiać, a nie, co powiedział Rafał Trzaskowski w Gdańsku czy w Gdyni albo nie, co nam powiedziała pani Krystyna Janda w przypływie rozżalenia, że jej faworyt przegrał wybory.

KZ: Dobrze, ale to, co powiedział Rafał Trzaskowski w Gdyni, rzeczywiście jest ważne, bo chyba rodzi nam się nowy ruch, który może zmienić na scenie politycznej układankę.

KB: Nie jest ważne, nie jest ważne. Rozmawiajmy o rządzie, rozmawiajmy, Panie Redaktorze, o rządzie, a nie cały czas o opozycji. Protestuję przeciwko formatowi programu, gdzie w telewizji publicznej recenzujemy opozycję, a nie rząd.

Źródło: Polska Logiczna #2xXD – (kanał na Twitterze), NCzas.com

One thought on “Starcie dwóch Krzysztofów – Ziemiec vs Bosak: Trzaskowski czy Lotos?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje