Polacy woleliby obniżki podatków niż zasiłki socjalne. Co ciekawe, bardziej chcą tego… panie

Dla Polaków najważniejsze jest 500+, 300+ czy 13 emerytura? Okazuje się, że żadne z nich, a… po prostu obniżenie podatków. Opublikowano wyniki badania wśród naszych rodaków.

Na pytanie, czy Polacy odpuściliby 500+, 300+ i 13 emeryturę, 39,2% odpowiedziało zdecydowanie tak, 18,4% raczej tak, zaś przeciwko zagłosowało 31%, 11,6% uznało, że nie ma zdania.

Intrygujące jest to, że, o dziwo, niewiasty, które zawsze mają większą potrzebę bezpieczeństwa (co jest naturalne), poparły ten postulat aż w 63%. To samo było pośród osób pobierających… 500+ na jedno dziecko, gdzie zagłosowało 52%. Z kolei wśród przyjmujących świadczenie pozytywnie odpowiedziało 42%, a jedynie 39% negatywnie.

Badanie opublikował Business Insider.

Źródło: NCzas.com

komentarz łucznika Izydora: Uważam, że dobrze, iż wprowadzono 500+ jako rozwiązanie tymczasowe – lepiej mieć pieniądze niż nie mieć mniej. Natomiast w przyszłości trzeba będzie po prostu obniżyć podatki, z przywilejami dla rodzin za każde kolejne dziecko (poczynając oczywiście od pierwszego). Socjalizm to socjalizm, a Polacy są zaradni, tylko trzeba im umożliwić życie i pracę na swoim i dać decydować o własnych pieniądzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje