Co mają na myśli? Światowy Kongres Żydów pogratulował wygranej Andrzeja Dudy m.in. za to, że… walczył z antysemityzmem

Nie mam nic przeciwko temu, że żydzi dziękują komuś za branie ich w obronę. To normalne dla każdej grupy. Ale zastanawiam się, o jakiej walce mowa, skoro antysemityzmu nie widu nie słychu? I czemu wzywają do nauczania o żydowskiej historii ,,obiektywnie i z opanowaniem”, skoro tak to już wygląda w Polsce?

Kongres pogratulował wygranej prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję i podziękował mu za dotychczasowe starania o zachowanie miejsc żydowskiego dziedzictwa, wsparcie żydowskiej społeczności w Polsce, która jest tu już od 1000 lat i ponoć bardzo przyczyniła się do budowy Rzeczypospolitej.

To ciekawe, bowiem sam papież Benedykt XIV przestrzegał Królestwo Polskie encykliką ,,A quo primum” w Roku Pańskim 1751 przed zachowaniem żydów i ich dopuszczaniem na urzędy oraz tolerowaniem pewnych złych praktyk. Jednocześnie nie zezwalał na prześladowanie tej grupy religijnej, lecz wyznaczenie pewnych ograniczeń i zasad, na jakich miała się odbywać w naszym kraju koegzystencja z nimi. Tekst encykliki dostępny tutaj (jakkolwiek samej strony nie polecamy): http://www.bibula.com/?p=101977

Ciekawe jest też to, że my bronimy żydów, jak tylko potrafimy, a w tym samym liście Światowego Kongresu Żydów (co ciekawe, siedziba organizacji mieści się w Nowym Jorku, a to pozwala na wywieranie większego wpływu na politykę amerykańską) mówi się o tworzeniu dobrych relacji nie tylko z żydami, ale i z samym państwem Izrael. A przypomnijmy, że były minister spraw zagranicznych, obecnie minister finansów tego państwa, Jisra’el Kac stwierdził, że Polacy ,,wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Nie słyszałem, by przeprosił za te słowa, a zatem, by cofnął to stwierdzenie. A skoro pozwala się na to ministrowi izraelskiego rządu, to znaczy, że i cały rząd zgadza się na taką politykę i taki stosunek do Narodu Polskiego. Poza tym, pamiętajmy, że żydzi biblijni, a nie talmudyczni, protestowali przeciwko samemu istnieniu państwa Izrael ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Neturei_Karta).

Są dane, które mówią, że każdego Roku Pańskiego wielu obywateli Izraela otrzymuje polski paszport i tylko 5% zna język polski (https://www.pch24.pl/rosnie-liczba-zydow-posiadajacych-polski-paszport–ambasada-rp-w-izraelu-ma-pelne-rece-roboty,61126,i.html). Można przytoczyć także wiele innych, niepokojących faktów. Pozwolą jednak Państwo, że w tym publicystycznym artykule jedynie pobudzę Państwa do zgłębienia tematu na własną rękę, oczywiście wystrzegając się przesadzonych informacji w stylu portalu Wolna Polska. Podejmijmy jednak refleksję, gdzie ów antysemityzm występuje? Bowiem na pewno nie w Polsce (pomijam bezsensowne, chuligańskie wybryki, ale to jest margines, a potem niesprawiedliwa nagonka na całe środowiska kibiców i narodowców). Niemniej zastanówmy się nad tymi dziwnymi sformułowaniami użytymi w liście do głowy państwa. Zauważmy, że prezydent Duda jest pod realną presją wpływów żydowskich podobnie, jak Donald Trump – ten ma zięcia żyda, a nasz żonę żydówkę (jakkolwiek przyznaję, że ubiera się znakomicie, ma świetny gust). Nie chodzi zatem o żaden antysemityzm – chodzi o ustalenie realnych wpływów i bronienie historycznych faktów.

Źródło: wGospodarce.pl, Isidorium, Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje