Sąd Najwyższy USA: Katolickie szkoły mogą zwalniać pracowników, którzy nie przestrzegają zasad wiary i moralności

Katolickie placówki w końcu mogą decydować o tym, kto będzie nauczał dzieci. Bowiem nauka, to nie tylko wiedza – to świadectwo życia i pokazywanie innym siebie jako wzoru, jako odbicia Chrystusa.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych Ameryki ogłosił, że szkoły katolickie mogą zwalniać nauczycieli o orientacji homoseksualnej, współżyjących ze sobą pozasakramentalnie lub nie uczęszczających na coniedzielną Najświętszą Ofiarę. Dotychczas takie działania były postrzegane jako dyskryminacja, a zwolnieni na tej podstawie mogli ubiegać się o odszkodowanie lub o powrót do pracy.

Dzięki temu wyrokowi ośrodki katolickie, które korzystają z dofinansowania z ubezpieczeń społecznych, nie obowiązuje obowiązek udostępniania środków antykoncepcyjnych i sterylizacyjnych. Wcześniej próbowano do tego zmusić np. Zgromadzenie Małych sióstr Jezusa na podstawie ustawy o służbie zdrowia w USA.

Źródło: PCh24.pl, Niedziela.pl, Wikipedia, Isidorium

komentarz łucznika Izydora: Każda placówka oświatowa powinna mieć możliwość kształtowania swojej polityki tak, jak chce, oczywiście zgodnie jedynie z katolickimi zasadami, na których winno być oparte państwo. Tu wchodzą bowiem dwie zasady – wolność i prawda. Wolność – ów biblijny właściciel winnicy umawia się z każdym pracownikiem tak, jak uzgodnią między sobą (a nie w ramach komunistycznej zasady sprawiedliwości społecznej – sprawiedliwość jest społeczna, dlatego dopisywanie do niej tego przymiotnika jest po prostu sprytnym dopuszczeniem łatwo zmiennej, bo opartej na nastrojach społecznych, presji). Prawda – nauczyciel to człowiek odpowiadający za innych niczym urzędnik, władca lub pracodawca (ostatnie to porównanie jedynie analogiczne), dodatkowo będący wzorem dla najbardziej chłonnej treściowo grupy, jaką są dzieci i najbardziej narażonej na złe decyzje, rzutującej na całe życie, młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje