Erdogan zmienił Hagię Sofię na meczet. Muzułmanie przynajmniej są konsekwentni. A my przepraszamy za Krucjaty…

W piątek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wydał dekret, w którym od 24 lipca znosi status Hagii Sophii jako muzeum i pozwala na odprawianie muzułmańskich modlitw. To kolejny odwrót od sekularystycznej wizji państwa.

Muzułmanie przynajmniej są konsekwentni. Nie boją się narazić innym, mimo że obiekt znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli w coś wierzą, to na całego. I nie udają w nieskończoność, że będą ,,neutralni i obiektywni” oraz że będą prowadzili sekularystyczną wizję państwa. Każde bowiem państwo czym się kieruje. Gdyby kierowało się neutralnością, to nie mogłoby się kierować swoimi interesami, by się komuś nie narazić…

Oczywiście, islam to religia od diabła. Diabeł daje namiastkę dobra i jego imitację, aby osiągnąć określone cele. Nie osądzam poszczególnych ludzi. To działa bowiem tak – naucza się pewnych dobrych rzeczy, ale tych niewiele dobrych może doprowadzić do tragedii. Co z tego, że Jezus Chrystus jest tam szanowany jako prorok. W wierze Koranu Jezus przyjdzie na końcu, by zniszczyć Chrześcijaństwo, powywracać groby i krzyże. Z jednej strony głoszone jest dobre traktowanie ,,ludów księgi”, a z drugiej strony ,,święta wojna”.

Tylko Jezus Chrystus może doprowadzić do Zbawienia, żaden Allah. Bóg jest w Trójcy Świętej Jedyny. Nie dano nam innego imienia pod Niebem, pod którym moglibyśmy być Zbawieni, niż Imię Króla królów i Pana panów, Jezusa Chrystusa.

My dziś bawimy się w wykorzystywanie prawa naturalnego i miłości bliźniego oraz ,,obiektywnych” standardów. Tak, w wykorzystywanie. Bowiem zapominamy, że prawo naturalne i prawa fizyki pochodzą od Boga, który wszystko kreuje. Miłość bliźniego jest częścią Przykazania Miłości, w którym najpierw jest miłość Boga. A ,,obiektywizm” nie istnieje, istnieje prawda i zasady z niej wynikające, czyli personalizm i wrażliwość społeczna.

Przepraszamy za Krucjaty, w których były nadużycia (oczywiście, w tym i morderstwa i chciwość). Ale to były sytuacje, które można wymienić. A nie cała kampania, która opierała się na słusznych zasadach i występującej żywo regule, a nie na haniebnych wyjątkach, odstępstwach. A, i oczywiście ten mit, że to pierwsi Chrześcijanie zaatakowali muzułmanów. Czyli okazuje się, że Mahomet dotarł do Ziemi Świętej jako pierwszy, a Chrystus i Jego uczniowie pojawili się tam nie w 0 roku, ale po Allahu, w VII wieku… Skoro była organizowana Krucjata, to znaczy, że coś upadło. A zniewolone zostały ludy islamskim jarzmem, miast chrześcijańską prawdą i miłosierdziem.

Musimy przestać się bawić w źle rozumianą wolność religijną. Hańbą jest odwołanie przez państwa katolickie nazwy i charakteru katolickiego z ich konstytucji, jak i praw w praktyce. Stało się to pod wpływem nacisków Watykanu po uchwaleniu na Soborze Watykańskim II deklaracji ,,Dignitatis humanae”. Państwo nie może zaś być neutralne. Państwo nie może za najwyższego suwerena uważać choćby i Naród. Nie człowiek jest najważniejszy. Bóg-Człowiek jest najważniejszy, bo tylko w Jezusie Chrystusie możemy zrozumieć, co jest dla człowieka najlepsze. I być oczywiście otwartymi także na natchnienia Ducha Świętego.

Wnioski są oczywiste, stąd nie będę powtarzał w kolejnej publikacji, co należy czynić. Polecę tylko na koniec praktyczne sposoby na odnawianie ducha Kościoła Walczącego, czyli tego na Ziemi i na budowanie ducha rycerskiego, który jest skierowaniem doczesnych sił na służbę siłom nadprzyrodzonym. Kieruję zatem do Krucjaty Młodych i do Krucjaty Huberta, z którą to ostatnią oficjalnie współpracujemy. Piękna koalicja Bożych organizacji i ich wojowników: http://isidorium.com/wspolpracujemy-z/

Pora odbić Konstantynopol z rąk pogan. Cześć Niepokalanej!

Źródło: DziennikNarodowy.pl, Isidorium, Gloria.tv

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Haga_Sofia_RB7.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje