Młody Lew – wywiad z Hubertem Grzywą

Norbert Polak: Viva Cristo Rey! Naszym rozmówcą jest dzisiaj Hubert Grzywa – 15-letni Krzyżowiec. Hubert prowadzi Krucjatę Huberta na Telegramie, jest bardzo aktywny, udziela się różnymi postami i w różnych dyskusjach. Hubercie, opowiedz nam coś więcej o sobie.

Hubert Grzywa: Mieszkam w okolicach Tarnowa, czuję się tarnowianinem. W przyszłości, myślę, że będę pełnił funkcję społeczną: np. aktywista albo polityk.

NP: Często zadaję to pytanie moim rozmówcom, kiedyś będą się śmiali, że zbieram drużynę narodową z całego świata… Jakie sporty lubisz uprawiać?

HG: Hehe, lubię uprawiać różne sporty, trudne pytanie…

NP: A jak wygląda Twoja wiara? Czy jest mocna? A jeśli tak, to czy zawsze taka była? Czy może wzrastałeś w wierze, a jeśli tak, to jakimi etapami? A może się nawróciłeś?

HG: Cóż, kiedy byłem dzieckiem, myślałem jak dziecko, czułem jak dziecko, mówiłem jak dziecko, a kiedy nim przestałem być, wyzbyłem się tego, co dziecinne (1 Kor, 13, 11)

NP: Hubercie, czemu Krucjata? To przecież niepopularne dzisiaj, oznaka faszyzmu i zamordyzmu, jak niektórzy mówią…

HG: Krucjata, ponieważ bliskie są mi idee przyświecające Krzyżowcom, zarówno średniowiecznym jak i tym współczesnym.

NP: A jak i kiedy powstała Krucjata Huberta? Jaka idea jej przyświeca? Jakie działania prowadzicie, jak wygląda życie na niej?

HG: Krucjata Huberta powstała około rok temu, ale była pod inną nazwą i pełniła funkcję zwykłej grupy towarzyskiej aż… No właśnie. W pewnym momencie wypowiedziałem wojnę współczesnemu zepsuciu i bylejakości i utworzyłem z mojej grupy potężny bastion Chrystianizacji radykalnie zmieniając jej skład i nadając jej nazwę Krucjata Huberta.

NP: Jesteś zdeklarowanym monarchistą. Czemu popierasz monarchię? Czy monarchia to nie przeżytek i zwykły historyzm?

HG: Nazywanie monarchii przeżytkiem jest charakterystyczne dla jej przeciwników, jak i również ludzi znających sprawę tylko powierzchownie. Monarchię popieram jako najlepszy system z możliwych, gdzie władza pochodzi „z góry”, a nie od ludu, na wzór Królestwa Niebieskiego.

NP: Jaki typ monarchii jest Ci najbliższy?

HG: Popieram monarchię scentralizowaną (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku), gdzie Katolicyzm jest religią państwową, a władzę dzierży rdzenny naród (nacjonalizm integralny), systemem gospodarczym powinien być korporacjonizm, na wsiach feudalizm (feudalizm w rozumieniu systemu przed XV wiekiem), monarchia, która popiera wielodzietność i związek kobiety i mężczyzny jako naturalny, zakaz aborcji pod karą śmierci, a także monarchia suwerenna, co rozumiem przez nie dołączanie do organizacji międzynarodowych takich jak NATO, UE jak i również ONZ. Oczywiście żadnych pseudomonarchii parlamentarnych, gdzie król panuje, ale nie rządzi, nie uznaję za prawowity ustrój.

NP: Jak powinna zostać przeprowadzona Kontrrewolucja w naszym kraju? Jak widzisz tę sprawę?

HG: Przede wszystkim należy przekonać ludzi do ustroju monarchii. Takim celom służy również Krucjata Huberta. Najpierw należy zdobywać nieodległe cele, po czym przejść do spraw większego kalibru. Potrzebujemy ducha Wandejczyków! Co najważniejsze, broni nie złożymy.

NP: Tak, o tej etapowości, stopniowaniu w ramach Kontrrewolucji mówił Doktor Plinio w ,,Rewolucji i Kontrewolucji”. Przejdźmy do kolejnego pytania. Co uważasz na temat tradycyjnej liturgii, którą wielu nazywa ,,tą po łacinie”?

HG: Jestem zwolennikiem Mszy przedsoborowej, aczkolwiek nie jestem sedewakantystą czy sedeprywacjonistą. Uważam, że Msza Trydencka powinna być oficjalnym rytem Mszy Świętej, a w Kościele jak i w państwie musimy wrócić do Tradycji.

NP: Wielkie Bóg zapłać za te wszystkie cenne słowa! Hubercie Drogi, zgodnie z tradycją Isidorium, zapytam jeszcze – czy masz do przekazania jakieś słowo na koniec lub pozdrowienia?

HG: Pozdrawiam szlachetnego Łucznika Izydora jak i wszystkich czytających nasz wywiad!

NP: Ale jeszcze się z naszymi Czytelnikami nie żegnamy. Albowiem została ostatnia rzecz, uroczysta chwila. Ogłaszamy wszem wobec, że portal Isidorium i Krucjata Huberta nawiązują ze sobą oficjalną współpracę!

HG: W imieniu grupy podpisuję sojusz z Isidorium, niech nasza współpraca kwitnie i się rozwija!

Od gościa:
Prowadzę grupę na Telegramie pod tytułem Krucjata Huberta. Poruszamy ważne tematy związane z polityką, historią, religią i kulturą. Chętnych zapraszam do kontaktu na email hubertgrzywa2005@gmail.com tam wszystko zostanie wytłumaczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje