Antifa przeprowadza zamach stanu, a chrześcijańscy duchowni po lewej stronie? Donald Trump zwraca się do Świętego papieża

Donald Trump 1 czerwca z Biblią w ręku odwiedził zbór episkopalny Świętego Jana w Waszyngtonie. Następnego dnia wraz z małżonką Melanią złożył wieniec przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przy Narodowym Sanktuarium jego imienia. Krótko po tym podpisał zarządzenie wykonawcze, w którym wzywa do międzynarodowej ochrony wolności religijnej. W tym samym czasie trwają zamieszki na ulicach amerykańskich miast wzniecone przez Antifę, a chrześcijańscy duchowni krytykują za rzekome wykorzystywanie wiary do polityki. A my na to, że w końcu jest świecki władca, który jawnie przyznaje się do Chrystusa i wzywa Jego pomocy.

Zamieszki trwają z powodu okrutnego potraktowania George’a Floyd’a, 46-letniego afroamerykanina w dzielnicy Powderhorn w Minneapolis. 25 maja policja otrzymała zgłoszenie o odurzonym, dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który zapłacił w sklepie fałszywym dwudziestodolarowym banknotem lub czekiem. Funkcjonariusze uznali, że rysopis zgadza się z jego sylwetką i obezwładnili mężczyznę, który dodatkowo nie chciał wysiąść ze swojego samochodu i udać się do policyjnego radiowozu. Policjant Derek Chauvin przyciskał jednak jego szyję kolanem do jezdni przez 9 minut, a obezwładniony wołał, że nie może oddychać. Floyd zmarł. W interwencji brało udział jeszcze dwóch innych funkcjonariuszy. Wydarzenie zostało nagrane telefonami przez kilku świadków incydentu i rozpowszechnione w internecie.

Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały atoli, że śmierć nie nastąpiła tylko z powodu uduszenia, lecz nastąpiło to w połączeniu z jego schorzeniami, którymi były choroba wieńcowa, choroba serca, nadciśnienie oraz możliwe środki odurzające w organizmie. Funkcjonariusz Chauvin został aresztowany i oskarżony o zabójstwo trzeciego i drugiego stopnia. Adwokat Hennepin Michael Orville Freeman domaga się postawienia zarzutów również wobec dwóch pozostałych policjantów. Adwokaci rodziny Floyd’a domagają się z kolei niezależnej sekcji zwłok.

Zamieszki rozpoczęły się dzień później, wieczorem 26 maja. Odbywają się protesty pokojowe i te, w których policję obrzuca się butelkami, racami, śmieciami, odłamkami z gruzów i koktajlami Mołotowa. Ma miejsce plądrowanie sklepów, restauracji i akty wandalizmu. Z kolei władze Kalifornii planowały otworzyć centra handlowe Los Angeles w czerwcu, lecz wcześniej tę kwarantannę złamali bandyci, którzy zniszczyli drzwi i butiki, następnie wynieśli urządzenia gospodarstwa domowego, ubrania, meble i żywność. Największy atak miał miejsce w dzielnicy Longfellow w Minneapolis, gdzie znajdował się komisariat policji, w którym pracowali wspomniani funkcjonariusze. Posterunek został ewakuowany 28 maja i wtedy doszło do zajęcia go przez tłum i doszczętnego podpalenia. Podpalony został także 6-piętrowy apartamentowiec w budowie. Z kolei dzień wcześniej doszło aż do 30 podpaleń. Do walk doszło też w Nowym Jorku, policję obrzucono kamieniami i spalono 20 radiowozów, a w Portland podpalono budynek sądu. W Louisville postrzelono 7 osób, zaś w Denver zablokowano ruch uliczny. Protesty odbyły się także w Memphis, w San Francisco, w Portland, w Miami, w Indianapolis, w Filadelfii i w Atlancie. Demonstranci wznoszą hasła rzekomo antyrasistowskie w stylu ,,Czarne życie ma znaczenie” czy ,,Biała cisza to biała przemoc”. W wyniku starć śmierć poniosły przynajmniej 3 osoby – w Detroit, w Oakland i w Minneapolis. Do protestów doszło także przed ambasadami amerykańskimi w Londynie i w Berlinie.

Doszło również do ataku na Biały Dom, gdzie demonstranci próbowali przedostać się do środka. W międzyczasie palili śmietniki, zaś służby porządkowe zagrodziły dostęp do Parku Lafayette’a ogrodzeniami. W niedzielę prezydenta przeniesiono do bunkra do czasu zniwelowania zagrożenia. W sobotę po ulicach Waszyngtonu policja zabezpieczała przejazd kilku samochodowych demonstracji. W nocy z poniedziałku na wtorek służba bezpieczeństwa wymogła wprowadzenie godziny policyjnej w stolicy.

Donald Trump wpisał Antifę na listę organizacji terrorystycznych, stwierdzając, iż to ona stoi za koordynowaniem zamieszek. Organizacja ta znana jest również z ataku na uczestników Marszu Niepodległości w Polsce. Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Polski zaapelował, by tak samo postąpić wobec Antify w naszym kraju oraz zakazać finansowania organizacji przez zagraniczne podmioty. Taki proceder ma miejsce dzięki luce prawnej, która pozwala na przepływ pieniędzy poprzez fundacje.

Na prośbę burmistrza Minneapolis, Jacob’a Frey’a gubernator stanu Minnesota, Tim Walz przysłał pierwszy raz od II wojny światowej 500 żołnierzy Gwardii Narodowej, pomoc wojska wykorzystano też w Los Angeles w stanie Kalifornia. Równocześnie burmistrz Minneapolis, pochodzący z Partii Demokratów apelował do protestujących o… noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego w celu nie rozpowszechniania koronawirusa.

Odwiedzenie 1 czerwca zboru episkopalnego Świętego Jana przez Donalda Trumpa zostało skrytykowane przez tamtejsze władze duchowne, które stwierdziły, że wizyta nie powinna mieć miejsca bez wcześniejszej zapowiedzi. Duchowni byli oburzeni także tym, iż w drodze do zboru policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących. Z kolei tuż przed wizytą w Narodowym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oświadczenie wydał arcybiskup Waszyngtonu Wilton Gregory, w którym oburzył się, iż miejsce to jest wykorzystywane politycznie, a używanie takich środków wobec demonstrujących jest przeciwne przesłaniu tego miejsca kultu i pokoju.

Jednak po wizycie w sanktuarium Donald Trump podpisał wspomniane rozporządzenie, w którym przeznaczył 50 milionów dolarów na krzewienie wolności religijnej i nakazał przeszkolenie personelu placówek dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych w tym temacie.

Trump komentował sytuację na swoim koncie na Twitterze. Zaznaczył, że śmierć George’a Floyd’a to wielka tragedia. Nazwał demonstrantów rabusiami i anarchistami, którzy przez swoje zachowanie zhańbili jego pamięć. Podkreślił, że nie jest to zaprowadzenie pokoju i sprawiedliwości, wbrew temu, co skandują protestujący. Głowa państwa napisała też: ,,Ci ROZBÓJNICY hańbią pamięć George’a Floyd’a i nie pozwolę na to. Właśnie rozmawiałem z gubernatorem Timem Walzem i zapewniłem go, że wojsko jest z nim cały czas. W razie jakichkolwiek trudności przejmiemy kontrolę. Ale gdy rozpocznie się grabież, rozpocznie się strzelanie”. Ta wiadomość została aliści usunięta przez administrację Facebook’a: ,,Ten Tweet narusza nasze Zasady dotyczące wyrażania pochwały dla przemocy. Ponieważ jednak jego treść ma znaczenie z punktu widzenia interesu publicznego, zainteresowane osoby wciąż mogą go zobaczyć” – uzasadnił Twitter. W związku z tym, prezydent USA podpisał rozporządzenie wykonawcze odnośnie do mediów społecznościowych, które uderza w Facebook’a, Google’a i Twitter’a. Umożliwia ono obarczenie serwisów społecznościowych odpowiedzialnością za moderowanie treści.

Źródło: RadioMaryja.pl, PolskieRadio24.pl, wPolityce.pl, Kresy.pl, NCzas.com, pl.SputnikNews.com, Kontrrewolucja.net, Wprost.pl, Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje