Powstał fundusz ochrony macierzyństwa

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka uruchomiło fundusz zapewniający pomoc finansową kobietom w ciąży, znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej.

W ramach funduszu mama może liczyć na otrzymywanie comiesięcznego wsparcia w wysokości 500 zł. Stowarzyszenie wypłaca środki już kiedy kobieta jest w ciąży, dzięki czemu mama może skompletować, np. wyprawkę dla dziecka, zakupić pieluchy czy opłacić wizyty u lekarza. Wsparcie będzie udzielane, aż dziecko ukończy 2 lata. Regulamin funduszu wraz z formularzem aplikacji znajduje się na stronie: https://pro-life.pl/fundusz-ochrony-macierzynstwa/

Komenatrz eksperta

O komentarz poprosiliśmy Wojciecha Dudka, działacza pro-life, wolontariusza Fundacji PRO – Prawo Do Życia i jednego z redaktorów audycji młodzieżowych Radia Chrystusa Króla:

Taki fundusz to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Dzięki niemu rodzice mogą skorzystać z pomocy materialnej i to już na etapie rozwoju prenatalnego swojego dziecka, gdzie, jak wiemy pomoc państwa tutaj nie sięga oraz oczywiście wzmacnia już istniejącą pomoc po urodzeniu swoich dzieci.

Pro-life vs anty-life

Często padającym argumentem w dziedzinie obrony życia jest to, iż pro-liferów dziecko interesuje tylko do momentu, aż się narodzi, potem mama musi sobie radzić sama. Różne organizacje pro-life działają w różny sposób. Nie jest to pierwsza akcja ani organizacja pomagająca kobietom podczas jak i po ciąży. Równie często podnoszonym argumentem w stosunku do osób ukazujących prawdę o aborcji jest to, iż powinny się zająć już żyjącymi dziećmi. Jednak ludzie używający tego argumentu zapominają, iż ci sami wolontariusze pomagają mamom z dziećmi. Jednocześnie ratują kobiety przed podjęciem najgorszej decyzji w ich życiu – decyzji pozbawienia życia własnego dziecka.

Źródło: pro-life.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje