Kilka refleksji

Czym powinniśmy się modlić o 15:00? Zmienię głos na przywódcę. Nie krytykujmy Kapłanów, lecz walczmy o ich dusze. Prośba o modlitwę i małe, stałe wsparcie finansowe już wkrótce.

1. Czy wiecie, że w Godzinę Miłosierdzia Bożego, czyli o od 15:00 do 16:00 powinno się odprawiać w pierwszej kolejności (pod kątem ważności) Drogę Krzyżową, a Koronkę do Bożego Miłosierdzia można w dowolnej chwili (oczywiście i wtedy)? To odkryli kiedyś Franciszkanie w swoim programie ,,Pytasz i wiesz” – teraz inaczej się nazywa, niemniej dalej jest na TV Trwam. Polecam 😉 PS: Z tego, co wiem, w Okresie Wielkanocnym odprawia się Drogę Światła zamiast Drogi Krzyżowej.

2. Jak nagrywam PolakRadioShow, to zmienia mi się głos na wyższy, bardziej do takiego radiowego, szybszego, by nie pozwalać na ciszę na antenie, gdyż tego radio nie dopuszcza, ludzie wtedy odchodzą, myślą, że się transmisja przerwała lub program się skończył, a Ty po prostu zbierasz myśli… Czasem jednak mówić wyuczone formułki – byleby były przyjemne i przećwiczone mądrymi rozważaniami, które jednak można podawać z automatu, jako skarbiec Kościoła, który dzięki Bożej łasce siedzi w Twojej głowie. Owszem, w PolakRadioShow mamy i video, jednak w mediach decyduje każdy element. Ale, do czego zmierzam – nie będę już tak mówił może, ale za to niższym głosem. Mam nadzieję, że się nie przestraszycie i nie powiecie, że zrobiłem się niemiły. Przepraszam, chciałbym brzmieć poważniej. Nie, że teraz nie brzmię poważnie, ale chyba pora, bym podjął się pewnej odpowiedzialności, bym stał się przywódcą. Naprawdę nie chcę tego – ale co ja mam zrobić, gdy ci, którzy mają wiedzę, stanowisko i inne rzeczy, nie prowadzą ludzi odważnie, a nawet drogą prawdy? Gdybym mógł, to bym w ogóle nie wstąpił do mediów, byłem kiedyś bardzo nieśmiały, co do dziś mi zostało. Wiem, wiem – nie wierzycie mi, może myślicie, że się zgrywam. Ale kto zna moją historię, kto zna moje doświadczenia, ten wie, jaki naprawdę jestem. Owszem, jestem skomplikowany, przez to czasem ludzie mnie nie rozumieją, uważają, że jestem albo niezdecydowany albo fundamentalistą – dla jednych tak, dla drugich tak. Co ja poradzę, że nie jestem ani konformistą ani skrajnym. Nie idę swoją drogą, nie idę kogoś drogą, nie idę drogą większości, tylko nawet nie, że idę, ale staram się iść drogą Mateńki Bożej.

3. Pamiętajcie – wiem, że Kapłani dzisiaj są różni, lekko mówiąc. Ale błagam, nie atakujcie ich – Bogu to nie jest miłe. Możecie publicznie polemizować, lecz nie znieważajcie ich, nie wyśmiewajcie ich, nie krytykujcie ich, módlcie się za nich, pokutujcie, przyjmujcie cierpienia i je ofiarowujecie w ich intencji. Kapłani mają nadzwyczajną godność – nawet najgorszy Kapłan dalej jest Kapłanem, czyli sługą Boga Żywego. O złych najlepiej nie wspominać, a promować dobrych. Poza tym, świeccy od razu są na straconej pozycji – nigdy nie będą mieli takiego autorytetu jak Kapłani i dobrze – to naturalna kolej rzeczy. Z kolei Kapłani – błagam, nie atakujcie siebie wzajemnie i mistyków, a mistycy rozważajcie, czy akurat dane słowa pochodzą od Boga, od diabła czy od siebie samych, gdy atakujecie biskupów. Wiem, że dzisiaj mamy czasy, które przepowiadała Matka Boża w Akicie, czyli że nawet kardynał występuje przeciw kardynałowi, biskup przeciw biskupowi. I nie chodzi tylko o ducha niezgody, by diabeł dzielił Kościół. I nie chodzi o nieporozumienia. Chodzi o to, że jedni budują jedność na miłości Boga i bliźniego, drudzy tylko na miłości bliźniego, nie zauważając, że Bogu się cześć nie tylko przez kochanie bliźnich, ale i bezpośrednio – przez zjednoczenie się z Nim w życiu sakramentalnym, w modlitwie, w głoszeniu prawdy o istnieniu Nieba, Czyśćca i piekła czy o walczeniu o prawdę i w swoim postępowaniu moralnym i w przestrzeganiu Prawa Bożego, moralnego i naturalnego w życiu publicznym. Ale właśnie, o tym mówmy, a nie skupiajmy się na grzesznych ludziach. Skupiajmy się na głoszeniu żywego słowa, którym jest wszak sam Chrystus Król. Jasne, czasem trzeba coś powiedzieć publicznie, by dać odpór zwodzeniu ludzi na drogi niejasności. Zanim to jednak się uczyni, trzeba o to zapytać Ducha Świętego, czy taka Jego wola i uczynić to w duchu uniżenia przed godnością, jaką Bóg obdarzył Kapłanów z samej ich osoby i urzędu (oczywiście wiem, że jest tu rozróżnienie, dlatego napisałem – osoby i urzędu, lecz i tu i tu trzeba być ostrożnym). Niech nas prowadzi Niepokalana – Ona najlepiej, kiedy walczyć w ukryciu, a kiedy upominać się o prawa Jej Syna.

4. Proszę, módlcie się za mnie – muszę w końcu zacząć zarabiać porządne pieniądze za moją pracę w mediach, by nareszcie samemu się utrzymywać, żyć i pracować na własnych warunkach, budując niezależne od półprawd media, jak portal Isidorium – przynajmniej się staramy, a jak nie, to niech nami Duch Święty wstrząśnie i prowadzi. Potem, mam marzenie, by samemu dawać pracę innym. Na razie nie udaje mi się załatwić reklam od Google w programie AdSense. Robiłem, co mogłem. Dlatego najprawdopodobniej już wkrótce zdecyduję się na uruchomienie Patronite’a – tylko najpierw muszę ogarnąć te podatki, jak będzie kwalifikowała się moja działalność, by wszystko było legalnie. Do tego będą potrzebni również darczyńcy – dlatego wkrótce będę Państwa prosił o choćby drobne 30 złotych wsparcia co miesiąc. Gdyby każdy się tego podjął, mielibyśmy wiele takich osób, które wspierają drobną kwotą, z której zbierają się złote góry dla służby prawdzie poprzez media.Bóg zapłać. Już wkrótce powiem, co i jak. Pozdrawiam serdecznie! Salve Maria!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje