Zakwitł cierń z Korony Cierniowej Chrystusa Pana

To zdarza się tylko wtedy, gdy 25 marca wypada Wielki Piątek. Tym razem Bóg daje szczególny znak Swojej obecności w tym czasie, gdy mamy do czynienia nie tylko z pandemią dotykającą ciało, ale i z tą dotykającą duszę i umysł.

Cud ogłosił biskup Bergamo, Francescho Beschi 29 marca. Cierń z Korony Cierniowej Chrystusa zakwitał dotąd tylko w 1598, w 1615, w 1921 i w 2016, czyli wtedy, gdy 25 marca wypadał Wielki Piątek.

Źródło: padreJarek.pl, RadioMaryja.pl

Dodatek Isidorium:

Modlitwa eucharystyczna

48. Modlitwa eucharystyczna jest „ośrodkiem i szczytem całej celebracji”[145]. Jej znaczenie zasługuje na stosowne podkreślenie. Poszczególne modlitwy eucharystyczne zawarte w Mszale zostały nam przekazane przez żywą Tradycję Kościoła i wyróżniają się nieprzebranym teologicznym oraz duchowym bogactwem. Wiernych należy nauczyć, by je cenili. Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego ułatwia to przypominając podstawowe elementy każdej modlitwy eucharystycznej: dziękczynienie, aklamację, epiklezę, narrację o ustanowieniu, konsekrację, anamnezę, ofiarowanie, modlitwy wstawiennicze oraz końcową doksologię[146]. Duchowość eucharystyczna i refleksja teologiczna będą szczególnie naświetlone, gdy się rozważy głęboką jedność w anaforze (modlitwie eucharystycznej) pomiędzy wezwaniem Ducha Świętego a słowami ustanowienia[147], poprzez którą „dokonuje się ofiara, jaką sam Chrystus ustanowił podczas Ostatniej Wieczerzy”[148]. Rzeczywiście w szczególnym wezwaniu „Kościół błaga o zesłanie mocy Ducha Świętego, aby dary złożone przez ludzi zostały konsekrowane, czyli stały się Ciałem i Krwią Chrystusa, i by niepokalana Hostia, przyjmowana w Komunii świętej, przyczyniła się do zbawienia tych, którzy ją będą spożywać”[149].

Źródło: www.vatican.va/content/benedict-xvi/pl/apost_exhortations/documents/hf_ben-xvi_exh_20070222_sacramentum-caritatis.html

2 thoughts on “Zakwitł cierń z Korony Cierniowej Chrystusa Pana

  1. Może jednak ktoś uściśliłby informację. Bo raz ów padre Jarek podaje, że to się stało na północy Włoch, w Lombardii. A inne źródła podają, że to na południu Włoch w miejscowości Adria. A może nigdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje