Zmarł Ksiądz profesor Czesław Bartnik, obrońca tytułu Króla Polski dla Pana Jezusa

Kapłan zajmujący się teologią Narodu zmarł wczoraj (21 marca Anno Domini 2020). To ogromna strata, gdyż jako jeden z nielicznych odważył się publicznie bronić tytułu Króla Polski dla Syna Bogurodzicy.

To ogromne dzieło, którego dokonał, czyli ,,Opinia teologiczna uzasadniająca prawdę i kult Chrystusa Króla Polski”, przez niektórych zostało nazwane ,,prywatną opinią teologiczną”. I to mimo, że, jak podkreśla stowarzyszenie ,,Samorządna Polska”, była to praktycznie jedyna osoba kompetentna do ocenienia, czy tytuł Króla Polski dla Pana Jezusa jest zgodny z Nauką Kościoła. Kompetencje Księdza profesora wynikała stąd, że, jak podkreślił arcybiskup Stanisław Wielgus, był naówczas jedynym specjalistą w zakresie teologii Narodu). O ten tytuł apelowały środowiska intronizacyjne, gdyż rozumiały, że określenie ,,Król Wszechświata” nie wystarczy. Chodziło o uobecnienie tej prawdy i jej urealnienie w konkretnej rzeczywistości, w państwie polskim. Poniżej link do jednego z fundamentalnych dzieł w walce o prawdziwą i pełną Intronizację, zaś niżej biografia Księdza Bartnika.

http://blogmedia24.pl/node/66198

Jak informuje RadioMaryja.pl:

,,Czesław Bartnik urodził się 9 sierpnia 1929 r w Źrebcach k. Szczebrzeszyna. Święcenia kapłańskie przyjął w Lublinie w 1953 r. Po święceniach został skierowany na studia doktoranckie na religiologię na KUL. W 1974 uzyskał tytuł naukowy profesora nadzwyczajnego, a w 1979 – profesora zwyczajnego.

Od 1969 do 1997 roku był kierownikiem katedry Historii Dogmatów, w 1973-1975 prodzie­kanem, od 1976 przewodniczącym Sekcji Teologii Dogmatycznej, od 1968 współpracownikiem Encyklopedii Katolickiej, od 1976 do 2000 głównym redaktorem RTK z. 2 (po 1992 RT), członkiem Rady Naukowej Instytutu Naukowego Jana Pawła II, w 1984-1989 członkiem Komitetu Nauk Filozo­ficznych PAN, od 1991 członkiem Centralnej Komisji d/s Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych, członkiem czynnym TN KUL.

Ks. prof. Czesław Bartnik był autorem ponad 3200 publikacji, w tym 92 książek. Ponadto jest promotorem 62 doktoratów i 479 magisteriów i licencjatów. Wykonał 96 recenzji doktorskich oraz 212 habilitacyjnych i profesorskich.

Przez wiele lat publikował na łamach „Naszego Dziennika”. Był związany ze środowiskiem Radia Maryja.”

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Przez Boże miłosierdzie niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Źródło: RadioMaryja.pl, Isidorium

Zdjęcie: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje