Transmisje Mszy Świętych – lista stron

Jeśli ktoś naprawdę nie może pójść na Mszę Świętą z powodu znajdowania się w lub pośród grupy ryzyka zachorowania na koronawirusa lub z powodu innej, fizycznej niemożności, wówczas może skorzystać z uczestnictwa w Najświętszej Ofierze poprzez media – należy jednak pamiętać o takiej samej, godnej postawie, bez rozpraszania się, jak byś był w miejscu, na które patrzysz lub z którego wysłuchujesz liturgii. Pamiętaj również o przyjęciu Komunii Świętej duchowo, jeśli jesteś w stanie łaski uświęcającej. Jeśli nie jesteś – czym prędzej wyspowiadaj się u kapłana – od tego zależy Twoje Zbawienie. Każdy z nas może w każdej chwili umrzeć i to nie tylko z powodu koronawirusa. Bądź przygotowany nie na wieczne cierpienie, ale na szczęśliwe życie wieczne.

http://radio.fsspx.pl/

https://diecezja.pl/aktualnosci/transmisje-mszy-swietych-w-telewizji-radiu-i-internecie/

Równocześnie polecamy tę wiadomość:

Dodatek Isidorium:

Wdzięczność i nadzieja

26. W końcu trzeba mieć większą wiarę i pokładać ufność w mocy Bożego działania. Jeśli nawet w niektórych regionach dostrzega się brak duchowieństwa, to nie powinna nigdy słabnąć nadzieja, że Chrystus nadal będzie powoływał mężczyzn, którzy porzucając wszelkie inne zajęcia, oddadzą się całkowicie celebracji świętych tajemnic, głoszeniu Ewangelii i posłudze duszpasterskiej. Przy tej okazji pragnę dać wyraz wdzięczności całego Kościoła za wszystkich biskupów i prezbiterów, którzy z wiernym oddaniem i zaangażowaniem spełniają swoją misję. Oczywiście, wdzięczność Kościoła obejmuje również diakonów, na których zostały nałożone ręce „nie dla kapłaństwa, lecz dla posługi”[81]. Zgodnie z sugestią Zgromadzenia Synodu, wyrażam szczególne podziękowanie kapłanom fidei donum, którzy z kompetencją i hojnym oddaniem budują wspólnotę, głosząc jej słowo Boże i łamiąc Chleb życia, nie szczędząc energii w służbie misji Kościoła[82]. Należy dziękować Bogu za tak wielu kapłanów, którzy cierpieli aż do ofiary z życia, aby służyć Chrystusowi. Przez nich,  przez wymowę ich czynu, odsłania się, co to znaczy być kapłanem do końca. Chodzi o wzruszające świadectwa, które mogą być dla tak wielu młodych inspiracją, by i oni poszli za Chrystusem, i by wydali swoje życie dla innych, znajdując w ten sposób prawdziwe życie.

Źródło: http://www.vatican.va/content/benedict-xvi/pl/apost_exhortations/documents/hf_ben-xvi_exh_20070222_sacramentum-caritatis.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje