Chcesz godnie przyjąć Pana Jezusa? Kliknij tu

Biskup Athanasius Schneider mówi, by ludzie przejrzeli na oczy – Komunia Święta na rękę nie jest godnym przyjęciem. Powoduje, że odrobinki Najświętszego Ciała naszego Zbawiciela zostają na dłoniach, a potem mogą być rozniesione gdziekolwiek. I dalej jest to Ciało Pana Jezusa, bez względu na to, czy ktoś to w Kościele zalegalizował, czy nie. I wcale nie jest bardziej higieniczna – na naszych rękach mogą być bakterie i wirusy, a z nich chcemy jeść po dotykaniu rzeczy na zewnątrz.

Przypominamy zatem o zakładce, która stale jest dostępna na naszej stronie. Oczywiście, może się zdarzyć, że w którejś parafii z rytem ,,soborowym” będą udzielali Komunii Świętej na klęcząco i do ust, na pewno jednak trudno będzie znaleźć tradycyjną liturgię, gdzie Komunii Świętej udzielaliby na rękę:

Dodatek Isidorium:

Braki kapłanów oraz duszpasterstwo powołaniowe

25. Odnośnie do związku zachodzącego pomiędzy sakramentem Święceń a Eucharystią, Synod zatrzymał się nad problemem, jaki rodzi się w różnych diecezjach, w których zaznacza się brak kapłanów. Zdarza się to nie tylko na niektórych terenach pierwszej ewangelizacji, ale również w wielu krajach o długiej tradycji chrześcijańskiej. Na pewno przydałoby się bardziej równomierne rozmieszczenie duchowieństwa. Potrzeba solidnej pracy nad budzeniem osobistej wrażliwości. Niech biskupi angażują do pracy duszpasterskiej instytuty życia konsekrowanego oraz nowe kościelne wspólnoty, z poszanowaniem ich własnych charyzmatów i niech wzywają wszystkich duchownych do jeszcze większej dyspozycyjności w służbie Kościołowi tam gdzie są potrzeby, również, gdy wymaga to ofiary[78]. Ponadto, w trakcie Synodu dyskutowano na temat duszpasterskiej troski, jaką należy podjąć w celu rozwijania, zwłaszcza wśród młodych, wewnętrznej otwartości na powołanie kapłańskie. Nie znajdzie się rozwiązania tej sytuacji jedynie poprzez zwykłe zabiegi pragmatyczne. Należy unikać sytuacji, w których biskupi, ze względu na zrozumiałe zatroskanie organizacyjne, spowodowane brakiem duchowieństwa, zaniedbaliby odpowiednie rozeznanie powołań i dopuściliby do formacji wiodącej do święceń kandydatów, którym brak cech koniecznych przy pełnieniu posługi kapłańskiej[79]. Kapłani niewystarczająco uformowani, a dopuszczeni do święceń bez odpowiedniego rozeznania, z trudem będą mogli dać świadectwo zdolne wzbudzić u innych pragnienie odpowiedzi z wielkodusznością na wezwanie Chrystusa. W rzeczywistości duszpasterstwo powołaniowe winno angażować do swojej pracy całą wspólnotę chrześcijańską[80]. Oczywiście w tej odpowiedzialnej pracy duszpasterskiej mieści się również zadanie uwrażliwiania rodzin, często obojętnych lub wręcz przeciwnych możliwości powołania kapłańskiego. Niech otworzą się one z hojnością na dar życia i niech wychowują dzieci, by były dyspozycyjne wobec woli Bożej. Ujmując krótko, trzeba nade wszystko mieć odwagę proponowania młodym radykalności pójścia za Chrystusem, ukazując jego urok.

Źródło: http://www.vatican.va/content/benedict-xvi/pl/apost_exhortations/documents/hf_ben-xvi_exh_20070222_sacramentum-caritatis.html

7 thoughts on “Chcesz godnie przyjąć Pana Jezusa? Kliknij tu

 1. Gorąco popieram. Przyjmowanie Pana Jezusa na rękę jest straszną zniewagą i profanacją. Niektórzy kombinują , aby przyjąć w takim razie Najświętsze Ciało Pana Jezusa, na chusteczkę. I w pierwszym i drugim przypadku dochodzi do profanacji, a dodatkowo Pan Jezus jest deptany w partykułach, które spadają na podłogę zarówno z ręki jak i chusteczki. Ludzie opamiętajcie się. Będą straszne kary dla tych którzy to praktykują i dla tych kapłanów, którzy nakazują taką formę Komunii Św., a te Kościoły w których tak poniewiera się Najświętsze Ciało Pana Jezusa, będą zniszczone. Pan Jezus mówi, że nawet naczyń liturgicznych nie wolno dotykać świeckim gołą ręką.Także ministranci, którzy nie maja białych rękawiczek , tylko gołymi rękami dotykają Naczynia Najświętsze, będą srogo ukarani. Mówcie o tym wszystkim, którzy o tym nie wiedzą.

 2. Nie wiem już co o tym sadzic …przecież za czasów Pana Jezusa tak nie było Pan Jezus podal uczniom chleb do reki przecież…z czasem to wszystko tak ewolucjonowalo ze dziś mamy Hostie Najswietrza… prawda jest ze ta Hostia ten Bialy Oplatek to Pan Jezus umeczony bo nawet cudanp. w Sokolce przedstawiają miesien sercowy w stanie agonalnym… Boze czy ktoś mi odpowie jak to jest ja nic już nie rozumiem…Jeśli jesteśmy nieświadomi jak wiecmamy byckarani dlaczego …Proszę niech ktoś to wyjasni…

  1. Pan Jezus na ostatniej Wieczerzy dawał ,,Chleb” Swoje Ciało, Apostołom, czyli Kapłanom wybranym przez Siebie i tylko takie ręce mogą dotykać Ciała Pana Jezusa. Świecka osoba nie ma prawa dotykać Najświętszego Ciała Eucharystycznego, bo to jest największa Świętość. Nawet naczyń liturgicznych w których dochodzi do Konsekracji nie wolno świeckim osobom dotykać. To, że ktoś nie wie tego, nie znaczy ,że nie poniesie kary. ,,47 Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. 48 Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę.”Łk.12 Kto ma możliwość, niech uczestniczy we Mszy Św. Trydenckiej. Jeśli Ks. zmusza do przyjęcia Komunii na rękę, to lepiej przyjąć w sposób Duchowy.Wielu Kapłanów przestrzega przed taką formą przyjmowania Eucharystii min. Ks Kneblewski, a Kard. Sarah o Komunii Św. na rękę: to podstępny atak diabła na Eucharystię.

 3. Proszę posłuchać:
  https://gloria.tv/post/kTunBtTG7kip4esHkAWUXykRV
  Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy udzielał Komunii Św. na rękę, ale tylko Apostołom ( czyli osobom Konsekrowanym, obecnym Biskupom , Kapłanom). Nawet Matka Boża nie ośmieliła się przyjąć Ciała Swojego Syna na rękę. Tylko ręce Konsekrowane mogą dotykać Eucharystii. Nie wolno też przyjmować Komunii Św. od świeckich szafarzy, a także od diakonów. Jeśli ktoś o tym nie wie, nie znacz, że nie będzie ukarany.
  ,, 12
  47 Sługa, który zna wolę swego Pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. 48 Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. ” Łk.12,47.

 4. „Największym złem jest nowoczesny sposób przyjmowania Komunii świętej. (…)Komunia ‚na rękę’ jest złem większym, niż aborcja!”

  Święta Matka Teresa z Kalkuty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje