„Nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze”

Giorgia Meloni cytując jednego z bohaterów ,,Władcy Pierścieni” Tolkiena, powiedziała, że Jan Paweł II bronił narodów przed dzisiejszą polityką UE. Dziś globaliści chcą wprowadzić nowy komunizm i zagrozić samemu istnieniu państw.

Szefowa partii Braci Włochów w Rzymie na konferencji pt. „Bóg, honor, ojczyzna: prezydent Ronald Reagan, papież Jan Paweł II i wolność narodów – konferencja narodowego konserwatyzmu” mówiła o rozmywaniu tożsamości przez ponadnarodowe ,,oświecone elity”. Wolność suwerennych bytów przejmuje biurokratyczne superpaństwo. Pokreśliła, że jest to projekt niosący za sobą sekularyzację i nie ma w nim miejsca na chrześcijańskie tradycje, lecz przed islamem bramy są otwarte. Stwierdziła ponadto, że Ojciec Święty kierował się chrześcijańskim realizmem w sprawie imigracji. Uznawał to prawo, lecz przed nim stawiał możliwość spokojnego i godnego egzystowania na swoich ziemiach.

Meloni powiedziała, że Jan Paweł II znalazłby się dzisiaj na czarnej liście UE tak samo, jako Ronald Reagan, który zaznaczał, iż niższe podatki dają narodom wolność i rozwój gospodarek. Pochwaliła także Donalda Trumpa za kroczenie tą ścieżką.

Szefowa partii zaznaczyła także, że trzeba bronić tradycyjnego modelu rodziny, w którym mamy mężczyzna i niewiasta wychowują dzieci, a dziadkowie nie są odrzucani, lecz stanowią filar opieki zarówno od nich samych, jak i nad nimi. Podstawową zasadą jest tu miłość.

Bracia Włosi znajduje się obecnie w parlamencie Włoch i w parlamencie unijnym, gdzie wchodzi w skład grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Źrodło: DziennikNarodowy.pl, Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje