Rozmowa z Królem życia: Dobry i Sprawiedliwy Ojciec – odcinek 9

I błogosławił im Bóg, i rzekł: ,,Rośnijcie i mnóżcie się, i napełniajcie ziemię, a czyńcie ją sobie poddaną; i panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami, które się ruszają na ziemi.” I rzekł Bóg: ,,Oto dałem wam wszelkie ziele, rodzące nasienie na ziemi i wszystkie drzewa, które same w sobie mają nasienie rodzaju swego, aby wam były na pokarm; i wszystkim zwierzętom ziemi, i wszystkiemu, co się rusza na ziemi, i wszystkiemu ptactwu powietrznemu i wszystkiemu, co się rusza na ziemi, i w czymkolwiek jest dusza żyjąca, aby miały co jeść.” Rzekł też Bóg: ,,Niech zrodzi ziemia istoty żyjące według ich rodzaju: bydło i płazy i zwierzęta ziemi, według ich rodzajów.” I stało się tak. I widział Bóg wszystkie rzeczy, które był uczynił: i były bardzo dobre. I stał się wieczór i poranek, dzień szósty. (Księga Rodzaju, pierwszy rozdział, wersety 28-31 i drugi rozdział wersety 1-2A, Biblia Wujka, AD 1962).

Dałeś nam, Panie, ogromne bogactwa i, co najdziwniejsze, wszystko pod władanie człowieka, by był Twym dobrym zarządcą. Jednak nie jest to nic dziwnego, gdyż taki był Twój plan. Ty wiedziałeś, jak poukładać świat, wiedziałeś, jak zrealizować istotę, jak dać się spełnić rzeczom, roślinom, zwierzętom i człowiekowi. Wiedziałeś, że wielką radość przyniesie człowiekowi wykonywanie poleconych mu zadań, zaś pozostałemu stworzeniu poznawanie geniuszu Boga w kreacji człowieka. Naprawdę, zadziwia mnie to, o Dobry Ojcze, że dałeś i nasiona i kwiaty i drzewa i krzaki i wszelkie inne wspaniałości ze skarbca Twej mądrości, ze skarbca Twej harmonii. Ukazujesz również sprawiedliwość swych Praw, skoro o wszystkich i o wszystko się zatroszczyłeś i wszelkie zadania swemu stworzeniu powierzyłeś.

Cóż mogę więcej rzec, gdy przekraczasz mnie swoją hojnością i Bożego Słowa, które o nich zaświadcza w całym swym pięknie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje