Kraków: Pikiety w obronie życia w styczniu – Katarzyna Uroda

Pierwszy miesiąc roku 2020 rozpoczęliśmy pracowicie mając świadomość faktu, iż aborcja nie odeszła do przeszłości tak jak ubiegły rok 2019. Zabijanie dzieci nienarodzonych nie pozostało jedynie złym wspomnieniem. Zatem w bieżącym roku wciąż wiele pracy przed nami.  Wolontariusze Fundacji Pro Prawo do Życia w pierwszym miesiącu 2020 roku do chwili obecnej zorganizowali 6 pikiet antyaborcyjnych.

Planowane są kolejne. W najbliższym tygodniu planujemy kolejne zgromadzenia: 21 stycznia wtorek – przejście podziemne przy galerii krakowskiej w godz. 7.30 do 9.30; 23 stycznia czwartek przy Filharmonii w godz. 16.30 do 18.00; 25 stycznia sobota przy wejściu do Galerii Krakowskiej w godz. 13.00 do 15.00. Pikiety na ostatni tydzień stycznia zostaną rozplanowane w terminie późniejszym.

Każda pikieta antyaborcyjna ma na celu pokazanie ludziom jakie są skutki tzw. prawa wyboru. Pragniemy docierać do ludzkich serc i umysłów, które często są niejako na uwięzi. Mamy świadomość, iż każda akcja może uratować choćby jedno ludzkie życie i sumienie, nawet jeśli nie nastąpi to od razu. W skali globalnej aborcja jest najczęstszą przyczyną śmierci, jest ludobójstwem na ogromną skalę, a tak często przemilczanym i aprobowanym przez świat. Wg oficjalnych danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) w 2018 roku w wyniku aborcji na całym świecie życie straciło 41,9 miliona dzieci (1,32 dzieci w ciągu sekundy!). 23% ciąż zakończyło się aborcją. Na każde 33 urodzonych dzieci przypada 10 zabitych w fazie prenatalnej. Dla porównania wskutek chorób nowotworowych w tym samym roku zmarło  8,2 miliona osób. Z kolei w tym samym czasie w polskich szpitalach w majestacie prawa zabito 1076 nienarodzonych dzieci z czego 1050 aborcji wykonano z przesłanek eugenicznych – badania prenatalne wykazały wady genetyczne u dziecka (dane Ministerstwa Zdrowia). Nie godzimy się na to wszystko i dlatego wychodzimy z prawdą pomimo tego, że nie wszystkim się to podoba i wielu okaże dezaprobatę z tego powodu. Mamy obrany cel, którym jest ratowanie ludzkiego życia i upominanie się o godność najmłodszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje