Rozmowa z Królem życia: Największy Architekt – odcinek 7

– Rzekł też Bóg: ,,Niech zrodzi ziemia istoty żyjące według ich rodzaju: bydło i płazy i zwierzęta ziemi, według ich rodzajów.” I stało się tak. I uczynił Bóg zwierzęta ziemi według rodzajów ich i bydło i wszelkie ziemiopłazy według ich rodzaju. I widział Bóg, że było dobre.

Stworzyłeś Panie odbicia swej doskonałości. Każde stworzenie jest śladem Twojej obecności wysypującej się z niezmierzonego bogactwa Twej mądrości. Zachwycające jest to, jak wiele gatunków zwierząt i roślin potrafiłeś wymyśleć – jakimże umysłem musi być umysł tak wielkiego architekta! Ty jesteś wzorem dla wszystkich architektów – od Ciebie zaczyna się wszelkim mechanizm. Od ciebie zatem zaczyna się wszelkie życie, Ty jesteś jedyną zasadą, która daje sens praktyczny w egzystencjalnym początku Ciebie.

Nie jesteś architektem według upodobania masońskiego, materialistycznego czy komunistycznego. Jesteś tym, który swymi ,,okiem i szkiełkiem” daje świat pełen harmonii, prawdziwie racjonalny, a zarazem pełen wolności. Nie ma siły, która zdołałaby Cię pokonać, nawet przyroda musi się poddać Twym prawom, które są wieczne, które nie przeminą, mimo katastrof i ludzkiej głupoty.

Ty tworzysz prawo różnorodności i Ty zarazem ustanawiasz hierarchię i ład. Tylko w Twoim prawie możemy doznać prawdziwej wolności, gdyż tylko Twoje Prawo jest sprawiedliwe i daje życie. Wypełnieniem zaś życia jest sprawiedliwość, życie prawe, życie Twych sprawiedliwych, jak oznajmiasz w Starym Testamencie.

Przez Twego Syna zaś, przez Boskie Słowo wszystko znajduje swe ukojenie, gdyż na nowo pozwalasz wrócić wszelkiemu życiu do Źródła Jego wszelkich łask, obietnic i Szczęścia przed wiekami, przez wieki i na wieki, O Królu wszelkiego stworzenia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje