Biskup Bronakowski: Piwo to młodość, wspólna zabawa i symbol męstwa? Kłamliwy obraz

112 milionów dostała telewizja, a 50 internet – tyle na reklamach piwa zarobiły media w Roku Pańskim 2018. Biskup Tadeusz Bronakowski zaprezentował fałszywe obrazy podsuwane Polakom.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych nakreślił strategię firm browarniczych w napędzaniu swojego biznesu. Przedstawiają one swoje produkty jako rzeczy niezbędne do życia. Młodzi, którzy mieliby z nich korzystać, są akceptowani przez przyjaciół, spełnieni w życiu zawodowym i bawią się w dobrej atmosferze.

– Wystarczy przeczytać informację o dzieciach zaniedbywanych czy nawet katowanych przez pijanych rodziców. Wystarczy obejrzeć telewizyjny materiał o wakacyjnych weekendach, w których wiele osób po wypiciu kilku piw, tonie w polskich jeziorach i rzekach. Wystarczy przyjrzeć się wrakom samochodów i wsłuchać się w odgłosy karetek, które są wzywane do ofiar kierowców, tłumaczących się, że wypili tylko dwa piwa – przypomina biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej.

Źródło: Telewizja Trwam, RadioMaryja.pl

One thought on “Biskup Bronakowski: Piwo to młodość, wspólna zabawa i symbol męstwa? Kłamliwy obraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje