Podsłuchałem polityka… Bosak już nam nie umknie!

Krzysztof Bosak dziś został wybrany na kandydata Konfederacji na prezydenta państwa polskiego. Niektórzy są niezadowoleni, ja zaś mam sensacyjną wiadomość! Bosak ma plan na intratną lokatę długoterminową.

Pamiętacie, jak zrobiliśmy wraz z moją koleżanką Kasią wywiad z Krzysztofem Bosakiem? Na tym też spotkaniu udało mi się go podsłuchać, jak wyjawił swoje prawdziwe poglądy…

Otóż w dłuższej dyskusji z pewnym człowiekiem powiedział…

– Nie, proszę Pana, najważniejsze jest Zbawienie i trwanie w łasce uświęcającej.

Hahaha, i koniec sensacji! Oto lokata długoterminowa – kierunek: szczęśliwa wieczność. Teraz Bosak już nie umknie naszej uwadze. Czy chcemy, czy nie, to dobry kandydat. Jasne, wolałem Grzegorza Brauna, ale na Krzysztofa Bosaka mogę zagłosować z czystym sumieniem. Co do tego, że jest ponoć socjalistą, to dziwi fakt, że jednak wolnościowcy i ich liderzy oddali swój głos w prawyborach właśnie na niego. Co do jego stanu duchowego, to nie wiem, jaki on jest, ale pragnę tylko zauważyć, że jeszcze nie słyszałem, by którykolwiek polityk tak dobitnie zaprezentował swą wiarę.

PS: W związku ze wspomnianymi głosami niektórych zawiedzionych osób, słusznym byłoby odwołanie się do tego komentarza: https://twitter.com/volnoscioviec/status/1218514830971281408

Dodatek Isidorium:

TROJAKA WŁADZA PANOWANIA CHRYSTUSA

 14.  Aby zaś teraz określić pokrótce moc i istotę tego panowania, wystarczy wspomnieć, że obejmuje ono trojaką władzę, bez której nie można pojąć panowania. Dowodzą tego aż nadto świadectwa zaczerpnięte i podane z Pisma św. o powszechnym panowaniu naszego Odkupiciela i należy wierzyć jako w dogmat, iż Jezus Chrystus dany jest ludziom jako Odkupiciel, aby weń wierzyli, a równocześnie jako prawodawca, aby Go słuchali (Trid. Sess. VI. can. 21). Ewangelie zaś opowiadają o Nim, nie tyle, że ustanowił prawa, ile przedstawiają Go, jako ustanawiającego prawo: którzykolwiek zaś zachowują Jego przykazania, o tych mówi Boski Mistrz w różnych okolicznościach i w różnych wyrażeniach, iż dadzą oni dowód swej ku Niemu miłości i w tej miłości wytrwają (J 14,15; 15,10). O władzy zaś sędziowskiej, którą otrzymał od Ojca, Sam oznajmił Żydom, kiedy ci oskarżali Go o naruszenie spoczynku szabatu przez cudowne uzdrowienie człowieka chorego: „Bo Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszystek sąd oddał Synowi” (J 5,22). W tym zaś, jako rzecz nieodłączną od sądu zawiera się także i to, by jako sędzia miał prawo nagradzać i karać ludzi jeszcze za ich życia. Chrystusowi ponadto należy przyznać władzę, zwaną wykonawczą, ponieważ wszyscy powinni słuchać Jego rozkazów i to pod groźbą kar, jakich uparci nie mogą ujść.

Źródło: http://www.nonpossumus.eu/encykliki/Pius_XI/quas_primas/qp.php

One thought on “Podsłuchałem polityka… Bosak już nam nie umknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje