Nuncjusz apostolski w Bernie: Nie pospieszać Komunii, przyjmować godnie

Arcybiskup Thomas Gullickson na swoim blogu podzielił się doświadczeniami związanymi z udzielaniem Komunii Świętej. Zauważył, że skracanie czasu przy Komunii Świętej jest nadużyciem liturgicznym.

Na swoim blogu arcybiskup Gullickson opisał zjawisko ,,pospieszania Komunii”. Powołując się na własne doświadczenia i historie innych kapłanów, wskazał na negatywne skutki różnych eksperymentów związanych z szybszym udzielaniem Sakramentu Eucharystii. Stwierdził, że więcej czasu na precyzyjne i bardziej pobożne udzielanie Komunii Świętej przynosi korzyść nie tylko wiernym, lecz również kapłanom. Podkreślił także znaczenie wykonywanego Hostią znaku Krzyża Świętego. Zaproponował, by w kościołach wierni ponownie mogli klęczeć na stopniach prezbiterium przy barierkach z białym obrusem. Wskazał też, iż ta praktyka na pewno wzmocni wśród członków Kościoła wiarę w prawdziwą i żywą obecność Jezusa w Hostii Świętej, która dziś niestety zanika.

– Głosuję za spowolnieniem procesji Sakramentu, aby […] w pewnym sensie przyspieszyć owocne spotkanie komunikujących z Chrystusem w Sakramencie – napisał nuncjusz apostolski w Bernie, arcybiskup Thomas Gullickson.

Źródło: https://admontemmyrrhae.blogspot.com, pl.news na Gloria.tv, Isidorium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje