Czy jeszcze Cię pozdrawiamy?

Prosty znak, który był królewską pieczęcią pokoju i ochrony. Nie wykonywał go Król, lecz człowiek.

Pozdrawiać można każdego, lecz każdego inaczej i tak samo. Są pewne wspólne obyczaje. Są znaki specyficzne lub nawet rozpoznawalne tylko dla danej grupy. I są życzenia z każdym oryginalnie sobie składane.

Pozdrowienie jednak nie wyraża tylko jakiegoś rytuału. Pozdrowienie nie jest nawet tylko czymś, czym chcesz wywołać w drugiej osobie emocje. To również błogosławieństwo, to również nadanie kierunku. Prośba o zesłanie wypowiedzianego błogosławieństwa na daną osobę. A nawet ukłon – na ile zdecydowany, na tyle głęboki, na tyle wyrażający szczery szacunek, podziw i miłość.

Takim pozdrowieniem jest również znak Krzyża. Czyniony na swym czole przed wizerunkiem ukochanej Osoby. Znak przemawiający z powagą i z radością oznajmiający zagubionym w tłumie ludziom, że oto jest ktoś, wokół którego sztandaru można się gromadzić. Sztandaru na walkę o Królestwo Jego, a więc jedynego stabilnego, pokoju. Szyldu, oznaczającego, że tu, poszukujący zwykłego, ludzkiego posiłku i strawy mądrości, Przechodniu, odnajdziesz Oazę. Oazę, która przemieni Twe życie i da Ci nowe siły w zmaganiu się z codziennymi bólami i trudami życia.

Czy żegnamy się jeszcze przed kościołami? Gdy idziemy, i gdy przejeżdżamy? Czy pozdrawiamy serdecznie naszego Najlepszego Przyjaciela, który jest Dobrodziejem całego miasta świata?

PS: Król też wita, tylko niewidzialnie. Za to panuje nad wszystkimi przestworzami i dystrybuuje nam z wielkiej fabryki Nieba tym, co przyzywamy.

One thought on “Czy jeszcze Cię pozdrawiamy?

  1. Tak jak najbardziej piękny gest Żegnam się przed kościołem przed Krzyżem przed spożywaniem śniadania obiadu i kolacji w domu w restauracji kreślę znak krzyża na czole wnuczki …🙏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje