Biskup Schneider: Wspieramy Cię, Kardynale Sarah

Biskup Athanasius Schneider wsparł dzieło kardynała Saraha przy współautorstwie papieża Benedykta XVI. Hierarcha wskazuje, że książę Kościoła został w ostatnich dniach bardzo opuszczony, a publikacja broniąca czystości zaatakowana przez potężne grupy wpływu.

Zdaniem biskupa pomocniczego Astany, praca kardynała Saraha i Benedykta XVI jest odpowiedzią na współczesne wyzwanie. Hierarcha mówi wręcz o ,,piekielnym gniewie”, jaki wzbudziła publikacja broniąca celibatu. Równocześnie wskazał, iż kardynał Sarah został opuszczony przez swoich przyjaciół, gdyż często nie stanęli oni w jego obronie. Uważa także, iż ta książka niesie pomoc Franciszkowi. Biskup Schneider zapewnił kardynała o modlitwie wszystkich, którzy nie poddają się wpływowemu lobby w Kościele, które wspierają jego wrogowie.

W mediach rozpoczęto ataki na wiarygodność kardynała Roberta Saraha. W związku z tym na swoim koncie na Twitter’ze purpurat opublikował skany korespondencji z Ojcem Świętym. Z kolei sekretarz tradycyjnego zgromadzenia Instytutu Dobrego Pasterza we Francji, Ksiądz Mateusz Markiewicz podkreślił, iż papież widział projekt okładki, co najwyżej nie dopełniono bardzo formalnych kwestii. Dlatego, chcąc przeciwdziałać wytwarzanym insynuacjom, Benedykt poprosił o usunięcie jego zdjęcia z okładki i zaznaczenie, że tylko jeden tekst jest jego autorstwa. Mimo tego, jest to praca dwóch zatroskanych o Kościoł pasterzy.

W opinii wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, Księdza profesora Jana Machniaka, gdyby okazało się, że w Kościele zatwierdzono by wyjątek w celibacie dla amazońskich misjonarzy, wówczas otwarto by furtkę do omijania celibatu w całym Kościele. Natomiast biblista, Ksiądz profesor Waldemar Chrostowski wskazał, że ,,Z głębi naszych serc” jest dużym wsparciem dla kapłanów, którzy poznają w ten sposób, jak bardzo potrzebna Kościołowi jest ich ofiara z ukrzyżowania swego ciała.

Źródła: PCh24.pl, RadioMaryja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje