ZAPROSZENIE: Nareszcie! Mamy nowy portal!

   Viva Cristo Rey!

   Drodzy Czytelnicy, Słuchacze i Widzowie portalu Isidorium. Nadszedł czas przez nas i przez Państwa wymarzony – będziemy mogli nacieszyć oko nowym szablonem i nową domeną!

   W tytule jest ,,Nareszcie!”, lecz wszystko przychodzi w czasie wyznaczonym przez Najlepszego Ojca, którego wszyscy mamy w Niebie. Napisaliśmy to jednak, by wskazać, że to Dobry Bóg wybawił nas z bolączek i trudności.

   Zapomnieliśmy 29 października przypomnieć o kolejnej rocznicy powstania naszego portalu – to już cztery lata żeglugi naszego statku na wzburzonych wodach świata. Ale to nic! Nie jesteśmy jakoś szczególnie przywiązani do rocznic, uważamy, że prawdziwa pamięć wyraża się w codziennym przekazywaniu prawdy, dobra i piękna.

   A jednak nadarzyła się jeszcze lepsza okazja, jaką jest piorunujące odświeżenie naszego portalu. Zapraszamy także do miłej i spostrzegawczej dyskusji w komentarzach pod artykułami. Tym razem nasza strona działa fenomenalnie nie tylko na komputerach i laptopach, ale również na tabletach i telefonach!

   W miarę czasu będziemy przenosili dotychczasowe artykuły na nową stronę, a na razie legendarny port pozostaje do wycieczek po naszej starej kopalni. I zapraszamy do współpracy! Kontakt na podstronie ,,Redakcja”.

   Pragniemy podziękować Bogu Ojcu, Panu Jezusowi, Duchowi Świętemu, Mateńce Bożej, Świętym, Aniołom, Duszom Czyśćcowym i Wszystkim Ludziom dobrej woli. A na tym łez padole szczególne podziękowania ślemy naszemu bratu w wierze, czyli Konradowi Strągowi, bez którego ta strona by nie powstała. Polecamy równocześnie jego firmę – SMDA Studio, do którego zakładkę mają państwo na jednej z naszych podstron. A teraz, przed Państwem nowa odsłona naszego portalu Isidorium:

Isidorium.com

Prosimy dalej o pomoc: https://isidorium.blogspot.com/2019/12/zrzutka-na-pomoc-w-ambitnych-planach-i.html

Dodatek Isidorium:

2. FILM

 75.  Film, który wszedł w życie niespełna sześćdziesiąt lat temu, należy dziś zaliczyć do najważniejszych środków przekazywania myśli i zdobyczy naszych czasów. O różnych fazach jego rozwoju i urzekającej sile mieliśmy już wielokrotnie sposobność wypowiadać się (Przemówienie do pracowników przemysłu filmowego, 28 października, 1955). Na skutek rozpowszechniania się filmu, a zwłaszcza filmu fabularnego, rozwinął się wielki przemysł, z którym współpracują nie tylko artyści, technicy, ale i inni specjaliści oraz zespoły przemysłowe, gdyż pojedyncze osoby nie mogły sprostać tak poważnemu i skomplikowanemu zadaniu.

 76.  Dlatego też, aby sztuka filmowa mogła stać się pożytecznym środkiem, dzięki któremu ludzie kształcili by się, rozwijali i stawali się naprawdę lepszymi (Przemówienie do włoskich filmowców w Rzymie, 21 czerwca, 1955), potrzeba by wszyscy ci, o których wyżej była mowa, i każdy z nich z osobna, ożywieni nie tylko dobrą wolą, ale i dobrze wyrobionym sumieniem, współpracowali przy wytwarzaniu i rozprowadzaniu wartościowych filmów.

 77.  Tym wszystkim, którzy są zainteresowani sztuką filmową nieraz już przedstawialiśmy powagę sytuacji, napominając ich, by zabiegali przede wszystkim o filmy tak podniosłe i piękne, aby mogły spełniać obowiązek zdrowego wychowania (por. cytowane przemówienia z 21 czerwca i 28 października 1955).

 78.  Niech będzie Waszą usilną troską, Czcigodni Bracia, by przez specjalnie do tego powołane i wykorzystujące Wasz autorytet urzędy, będą wydawane wszystkim zainteresowanym informacje, porady i normy, zgodnie z którymi powinna się rozwijać, stosownie do okoliczności czasu i miejsca, ta szlachetna sprawa, mogąca przynieść pożytek duszom.

Źródło: http://www.nonpossumus.eu/encykliki/Pius_XII/miranda_prorsus/II.php

2 thoughts on “ZAPROSZENIE: Nareszcie! Mamy nowy portal!

  1. Super, jeszcze brakuje kont na listy email, pocztę nie inwigilowaną, nie proponującą reklam LGBT i nie anty polską.
    Głos z sodomiego Gdańska

  2. Z tą własną pocztą to dobry pomysł na przyszłość, ale musimy się rozwinąć, bo to też kosztuje. Ale dziękuję za głos!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje