Czwarta audycja młodzieżowa Radia Chrystusa Króla z Chicago

– Rozwijamy się – liczba uczestników audycji pobiła rekord, mamy coraz więcej dziewczyn w redakcji, przeprowadzaliśmy 3 różne wywiady, pierwszy raz pojawił się serwis informacyjny i na tym nie poprzestajemy – chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić i przeżyć to ,,głębokie show” wraz z młodymi odbiorcami – mówi redaktor prowadzący, Norbert Polak.

– Najlepsze jest to, że my tylko wykonujemy obowiązki. Oddajemy się Duchowi Świętemu, a nasz Król, Jezus Chrystus obdarza łaskami, których nawet nie ogarniamy – zdradza Polak.

Chcesz usłyszeć to arcydzieło młodych ludzi, którzy zaufali najlepszemu Kreatorowi? Kliknij w ten link:

Fotografia: Witold Rozwadowski

Dodatek Isidorium:

W SŁUŻBIE PRAWDY I DOBRA

 44.  Wynalazki te powinny zaś służyć przekazywaniu prawdy tak, by z każdym dniem zacieśniać coraz bardziej spójnię pomiędzy narodami, aby nawzajem lepiej się rozumiały, aby w każdej potrzebie dopomagały sobie i wreszcie, aby pomiędzy władzą publiczną a poszczególnymi obywatelami istniała ścisła współpraca.

 45.  Służyć prawdzie, to nie znaczy tylko trzymać się z dala od fałszu i błędu, ale także unikać tendencyjności i stanowczości, które mogłyby sprzyjać szerzeniu się wśród społeczeństwa błędnych poglądów na życie i ludzkie postępowanie.

 46.  Przede wszystkim zaś prawdy objawione przez Boga powinny być uważane za święte. Czyż nie byłoby to najszczytniejszym zadaniem tych wynalazków, szerzyć mianowicie wśród wszystkich „wiarę w Boga i w Jezusa Chrystusa”, „tę wiarę, która sama jedna może dać milionom ludzi siłę do zniesienia z pogodą ducha i odwagą niewypowiedzianych doświadczeń i trosk chwili obecnej”? (Przemówienie do zarządu i pracowników włoskich mediów, 3 grudnia 1944)

 47.  Ze służeniem prawdzie powinna łączyć się troska o udoskonalenie moralne człowieka. Audiowizualne techniczne środki przekazu mogą się do tego przyczynić w trojaki sposób, przez przekaz informacji, nauczania i widowisk.

Źródło: http://www.nonpossumus.eu/encykliki/Pius_XII/miranda_prorsus/I.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje