Trzecia audycja młodzieżowa Radia Chrystusa Króla z Chicago

   ,,Viva Cristo Rey! Po wielkich trudnościach, dzięki Bogu, głos z Królewskiego Miasta Krakowa ponownie zawitał na antenie Radia Chrystusa Króla nadającego na fali 1080 AM w Chicago i okolicach oraz w internecie na stronie radiochrystusakrola.com. Witamy serdecznie naszych Słuchaczy i zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez młodych dla młodych” – po kilku tygodniach przerwy mówił Norbert Polak wraz z całym zespołem redakcyjnym. Po czym krótką modlitwę poprowadził papież Benedykt XVI…

   Link do audycji młodzieżowej: https://radiochrystusakrola.com/2019/12/04/audycja-mlodziezowa-program-04-12-2019-r/

Dodatek Isidorium:

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE ROZPOWSZECHNIANIA ZA POMOCĄ TECHNIK SŁUCHOWO-WZROKOWYCH

 39.  Wśród różnych sposobów przekazu szczególne miejsce zajmują dzisiaj – jak powiedzieliśmy to na początku niniejszego dokumentu – techniki audiowizualne, pozwalające przekazywać na wielką skalę wszelkie treści za pomocą obrazu i dźwięku.

 40.  Ten sposób przekazywania wartości duchowych jest całkowicie zgodny z naturą człowieka: „Jest rzeczą naturalną dla człowieka, aby przez rzeczy zmysłowe dochodził do umysłowych; ponieważ wszelkie nasze poznanie zaczyna się od zmysłów” (Św. Tomasz: Suma Teologiczna, I, q. 1, a. 9). Zwłaszcza zaś wzrok, jako szlachetniejszy i godniejszy niż inne zmysły, łatwiej niż one prowadzi do poznania rzeczy duchowych.

 41.  Wspomniane trzy audiowizualne środki technicznego przekazu, a mianowicie film, radio i telewizja nie powinny służyć tylko rozrywce i wypoczynkowi (choć wielu ze słuchaczy i widzów tego jedynie w nich szuka), ale bardziej do przekazywania myśli i uczuć. Mają zatem stanowić nową i skuteczną formę rozbudowy kultury w łonie nowoczesnego społeczeństwa.

 42.  Pod pewnym względem bardziej niż słowo drukowane wynalazki te mogą się przyczynić do współpracy i wymiany wartości duchowych między mieszkańcami kuli ziemskiej. Wartości te są tak bardzo upragnione przez Kościół, który będąc powszechnym, pragnie zjednoczenia wszystkich w posiadaniu prawdziwych wartości.

 43.  Chcąc osiągnąć te wielkie cele, film, radio i telewizja muszą służyć prawdzie i cnocie.

Źródło: http://www.nonpossumus.eu/encykliki/Pius_XII/miranda_prorsus/I.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje