Czy jesteśmy zainteresowani posłaniem Anioła Stróża Polski? – część 1 – Zofia Sobieraj

Do Pana Norberta Polaka

Witam Pana…

Spełniając Pana prośbę dotyczącą mojej wypowiedzi podczas X Kongresu dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla przekazuję główną myśl i przekaz tej wypowiedzi; otóż…

   Kilka lat temu zgodnie ze swoim zwyczajem na zakończenie jednego roku i początek następnego odmawiałam 9-dniową Nowennę za moją ukochaną Ojczyznę Polskę, której dobro leży mi głęboko na sercu – prosząc o ratunek dla niej wobec wszelkich zagrożeń; zwłaszcza przed utratą suwerenności i wszelkimi innymi nieszczęściami.

   Zaraz po zakończeniu odprawionej przeze mnie Nowenny, która połączona była z postem otrzymałam przez wewnętrzne Światło Słowa, że Polska zostanie uratowana jak dojdzie do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, ale… że do tego przyczyni się Anioł Stróż Polski.

   Rozważając te słowa w swoim sercu zrozumiałam, że do modlitw w sprawie Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski powinien być włączony Anioł Stróż Polski i za jego to przyczyną powinniśmy o to prosić. Jest w tym głęboki sens i logika, ponieważ wszystko co Anioł czyni – czyni to ku większej Chwale Bożej i on też wie w jaki sposób najlepiej jest przedstawiać nasze prośby Bogu, aby były one spełnione. W Księdze Wyjścia Bóg mówi: /Wj 23,20/”Posyłam anioła przed tobą, słuchaj jego głosu, bo Moje Imię jest w nim; a to oznacza, że tam gdzie działa Anioł – tam Bóg działa przez niego.

Więc kto może lepiej i skuteczniej przedstawiać Bogu prośby, aby Pan Jezus został Królem Polski jak nie Anioł Stróż Polski?

Słynna jest przepowiednia Anioła Stróża Polski z 3 maja 1863 roku, gdy Polska była pod zaborami. Wówczas Anioł Stróż Polski ukazując się Józefowi Dąbrowskiemu – gimnazjalnemu koledze błogosławionego już dziś księdza Bronisława Markiewicza na przedmieściach Przemyśla przepowiadał przyszłe losy Polski, z których wiele się już spełniło.Pod wpływem tych przepowiedni gimnazjaliści Bronisław Markiewicz i tenże Józef Dąbrowski wstąpili do Seminarium Duchowego w następstwie czego Bronisław Markiewicz został księdzem zakładając Zgromadzenia Zakonne Księży Michalitów i Sióstr Michalitek oraz opiekując się opuszczoną młodzieżą. 

   Idąc za Bożym natchnieniem w roku 2002 powołałam do życia Komitet Budowy Pomnika Anioła Stróża Polski, nad którym Patronat duchowy objęło Rycerstwo Świętego Michała Archanioła; Ruch Apostolski prowadzony przez Księży Michalitów. Gorąco pragnęłam, aby miejsce gdzie stanie ten pomnik jednoczyło wszystkich Polaków w modlitwie za Polskę. Decyzją Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Michalitów o. Kazimierza Radzika pomnik ten został postawiony w Miejscu Piastowym k/Krosna – w miejscu, które jest kolebką tegoż Zgromadzenia. Pomnik uroczyście poświęcony został 28 września 2008 roku/w przeddzień dorocznego święta Świętego Michała Archanioła, którego zawołaniem jest właśnie: Któż jak Bóg!/.

   Niestety, jak dotąd nie mogę nikogo zainteresować posłannictwem Anioła Stróża Polski, którego wstawiennictwo i posługa jest teraz tak bardzo potrzebna zarówno Kościołowi jak i naszej Ojczyźnie Polsce, a pomnik jego stał się już tylko kolejnym postawionym W Polsce, pomnikiem, który być może spełnia tylko wartości wizualne i nic poza tym; a najdziwniejsze jest to, gdy któryś z kapłanów wręcz mnie pyta: „A czy taki Anioł w ogóle istnieje?”. Dodam na zakończenie już, że kult Aniołów ze szczególnym uwzględnieniem kultu Anioła Stróża Polski szerzę od przeszło 20 lat i jestem współautorką Nabożeństwa do Anioła Stróża Polski wraz z księdzem Marianem Polakiem CSMA wydanym przez Wydawnictwo Michalineum.

   Więcej wiadomości na ten temat oraz cała przepowiednia Anioła Stróża Polski z 1863 roku wraz ze zdjęciami znajduje się na prowadzonym przeze mnie blogu: 29angelo.blogspot.com

29angelo.blogspot.com

   Łączmy nasze wspólne wysiłki i działania dla dobra naszej ukochanej Ojczyzny walcząc przy tym o zachowanie w niej wiary katolickiej, bez której, ani Polska, ani Kościół ani świat się nie ostoi.

   Serdecznie pozdrawiam polecając Pana i tą naszą wspólną sprawę w modlitwie.

Szczęść Boże!

Zofia Sobieraj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
W celu uniemożliwiania jej wykorzystywania tych danych wyłącz pliki cookies w opcjach swojej przeglądarki internetowej
Akceptuje